Gazdovské kurčatá KALIMERO

Ide o prírodné gazdovské kurčatá, ktoré sú nenáročné na krmivo, najvhodnejšie na dvorový chov. Tento typ kurčiat je stredne ťažký, určený predovšetkým na mäso. Radi sa pasú a sú odolné voči chorobám.

Kurčatá KALIMERO rastú pomalšie než biele priemyselné brojlery, čo považujeme za výhodu, "pretože pomalšie priberanie na váhe znamená zdravšie mäso s jeho výbornou chuťou a samozrejme kvalitou."


VARIO  CR FARM - stredne ťažký mäsovo nosivý typ

Tento typ sliepky je ideálny na chov v každom prostredí, a aj na znášku vajec. Radi sa pasú a znášajú veľké vajíčka. Tieto sliepky sú ťažšie, určené na dvojakú úžitkovosť, to znamená na kvalitné mäso a znášku vajec - ako sa hovorí "sú aj na vajcia, aj do hrnca". 

Kurčatá odchované na našej farme predávame čerstvo očistené a sú porážané priamo u nás.


Náš chov je bez GMO, bez hormónov, teda stimulátorov rastu, bez mäsokostných a rybích múčok, čo zabezpečuje čistotu zloženia mäsa.


Hydinové mäso má vo výžive veľký význam. Je veľmi obľúbené, obsahuje viac ľahko stráviteľných bielkovín ako iné mäso. Svalovina sliepky a perličky je bielej farby.

Mäso má menej tuku, viac bielkovín a vody. Niektoré vnútornosti hydiny - srdce, pečeň, žalúdok - sú dokonca hodnotnejšie, pretože majú vyšší obsah vitamínov a minerálnych solí.